Co je cool Móda a styl

Tommy Hilfiger: Znáte životní příběh proslulého módního návrháře?

Máte doma krásné náušnice Tommy Hilfiger, ale netušíte nic o člověku, který známý brand založil a budování firmy obětoval většinu života? Život Thomase Jacoba Hilfighera je bezesporu zajímavý – vždyť se z něj právem stala jedna z ikon módního průmyslu. Letos oslavil 68 let, má 7 dětí a jeho tvorba byla vždy neodmyslitelně spjata s hudbou.

Newyorčan s irskými kořeny

Když se Thomas „Tommy“ Hilfiger narodil jako druhý z devíti dětí, psal se rok 1951. V žilách jeho otce kolovala směs německé a holandské krve, matka byla původem z Irska. Rodištěm a místem, se kterým je Hilfiger po celý život pevně svázán, se však stal New York.

Tommy miloval módu již od útlého věku a mezi jeho prvotiny patřily upravené džíny do zvonu. Standardním kouskům uměl propůjčit kus své kreativní duše – dodával kalhotám na originalitě a ležérnosti a následně je prodával známým. Svět módy ho nadobro pohltil a po dokončení střední školy provozoval obchod The People’s Place, kde pořádal hudební akce. Spojení nakupování oblečení a zábavy bylo neotřelé a svěží, business plán však bohužel nefungoval a Hilfiger po několika letech podnik zavřel.

Produktové portfolio značky Tommy Hilfiger je pestré. Nedílnou součástí jsou i hodinky. | Foto: watch4u.cz

Hilfigera počáteční neúspěch nezastavil

Tommy Hilfigher na módu nezanevřel. Naopak se vrátil do svého rodiště a pustil se do tvorby vlastních kolekcí. Zlom nastal při cestě do Indie, kde zapůsobil na textilního magnáta jménem Mohana Murjani – vlastníka licence na džíny Glorie Vanderbiltové. Spolupráce pod hlavičkou Tommy Hilfiger Corporation mohla směle začít a sní i důraz na sortiment sportovního oblečení..

K pánské módě se postupně přidala sortiment dámského a dětského oblečení, ale také doplňky – stylové náramky Tommy Hilfigher, parfémy i obuv.

Elegance a smysl pro detail. Takové jsou doplňky značky Tommy Hilfiger. | Foto: watch4u.cz

Oblečení značky Tommy Hilfigher je charakteristické precizním zpracováním, komfortem, nápaditostí a elegancí. Zakladatel v minulosti spolupracoval s mnoha hudebními hvězdami včetně legendárních Rolling Stones, rappera Snoop Sogga či zpěvačkami Beyoncé a Britney Spears. Alespoň jeden originální kousek s logem Tommy Hilfigher by rozhodně neměl chybět ani ve vašem šatníku!

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich